Arhitektuur

Sooglemäe

Aadress: Sooglemäe Ala küla Helme vald Valgamaa 68407.

Sooglemäe kinnistu suurus on 6,8 ha.

Kinnistu koos hoonetega kuulub Mulgi Kultuuri Instituudile. Instituut on selle saanud kingitusena Taagepera lossi omanikelt.

20. sajandi alguse Mulgi talu hoonetekompleks taastatakse ja renoveeritakse Mulgi Külastuskeskuseks loodetavasti aastaks 2018 - Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

 

Mulgi Külastuskeskus rajatakse olemasoleva talukompleks baasil, kusjuures renoveeritakse erinevad hooned: häärber, maakividest ait, palkait, maakividest laut-tall ja reheait, mis renoveeritakse, aga leiavad kasutamist toimivas külastuskeskuses uues funktsioonis: ekspositsioonid, töötoad, seminariruumid. 
Arvestades külastuskeskuse kontseptsiooni – kohapeal elav suurpere, taastatakse  alatare ehk popsikoht ja saun.

Mulgi Külastuskeskusest kujundatakse omanäoline ja multifunktsionaalne keskus, kus  pakutakse aastaringset tegevust erinevatele sihtgruppidele (kooliõpilased, kohalik kogukond, ettevõtjad, turistid). 

Kompleksi terviklahendusega, ruumide jaotuse ja tootearendusega välditakse muutumist vabaõhumuuseumist, vaid luuakse 21. sajandi vääriline uuenduslik ja innovatiivne ja multifunktionaale külastuskeskus, mis leiab kasutust aastaringselt ning tegevusi pakutakse erinevatele sihtgruppidele.