III Mulgi Pidu

III Mulgi Pidu Suislepas

III Mulgi pidu toimus 7. juunil Suislepas Tarvastu kihelkonnas. 

III Mulgi peo pildid Neil Viskov

Pildid III Mulgi peost Tõrva linna kodulehel

III Mulgi pidu “Mulk pastlege ja viisuge lüüp tantsu-laulu lustige” toimus 7. juunil 2014 Tarvastu vallas Õhne jõe ääres Suislepas. Suurele peole eelnes 4. juunil mootorratastel tuleteekond Mulgimaa viies kihelkonnas asuvate puukujude juurde.

Pidu algas juba päeval kell 13.00 kui Õhne jõe ääres heisati Mulgimaa lipp ning kõik huvilised said osa laadamelust. Lisaks tavapärasele laadakauplemisele sai peol teha lodjasõitu, õppida paella punumist, kuulata Kihnu Maride esinemist, kurta oma muresid Mulgimaa vallavanematele Mulgi Mure telgis ning elada kaasa Mulgi pere võistlusele. Mulgimaa parim pere tuli seekord Helme vallast.

Kell 17.30 kogunesid peol esinevad kollektiivid ja Mulkide Seltsi liikmed rongkäiguks Suislepa kaupluse juurest rahvamaja juurde viivale teele. Peo peakontsert Õnneliku Mulgi pere juhtimisel algas Suislepa staadionil kell 18.00.

Kontserdi kava keskendus laulumängudele ja nii sai peoplatsil näha lauljate, tantsijate ja rahvamuusikute koostööd, mille olid oskuslikult tervikuks põiminud Alli Laande Karksist, Valdeko Kalamees ja Thea Leitmaa Tõrvast, Kersti Vunder ja Kristjan Õmblus Tarvastust ning Silvia Soro Viljandist. Peo alguses kõlasid esmakordselt Mulgimaa lipu laul (autor Lauri Õunapuu) ning kohaliku autori Aino Reimo “Avaleelo” (esitaja Anu Taul).

Kokku said peost osasaajad kontserdil näha-kuulda 89 peamiselt Mulgimaa kollektiivi. Vaadata-kuulata sai 1232 tantsija-laulja-pillimängija esinemist. Koos laadaliste ja pealtvaatajatega oli 7. juunil Suislepas peost osa saamas üle kahe ja poole tuhande mulgi ja mulkide sõbra. Enne peo kulminatsiooni loositi välja ka järgmise Mulgi peo korraldaja. 2016. aastal võtab peolised vastu Viljandi vald.