Eesti Toidupiirkond 2023 Mulgimaa

Toidupiirkond Mulgimaa kutsub avastama

Toidupiirkond Mulgimaa 

Mulgimaa on kultuuriline- ajalooline piirkond Lõuna-Eestis, mis koosneb viiest endisest kihelkonnast: Tarvastu, Paistu, Halliste, Karksi ja Helme. Tänapäeval Kuulub Mulgimaa alla Mulgi vald, Tõrva vald ning osa Viljandi vallast. Mulgimaa pealinnaks on Abja-Paluoja. 

Rikkaliku ajaloo ning kultuuriga piirkond, mida iseloomustavad traditsioonide hoidmine, kuid ka uue ja põnevaga katsetamine ning innovaatilisus. Mulgimaa söök koosneb  traditsioonilistest ja puhastest maitsetest. Nagu ikka on põhiliseks söögiks toidulaual kodumaal kasvatatud kartulil, kapsal ja teraviljal. Laualt ei puudu ka värske Võrtsjärve kala ning ulukiliha. Tänapäeval segavad Mulgimaa oskuslikud kokad traditsiooniliste maitsete hulka ka uusi mekke, katsetavad ja segavad omavahel uut ja vana. 

 

Tunnusmõte “Mulgi süük- uus ja vana ütenkuun”

Mulgimaa on ainus piirkond Eestis, millel on nii mitu omanimelist toitu- mulgi puder, mulgi kapsad, mulgi korp, mulgi kama. Kuid Mulgimaa ei ole ainult puder ja kapsad. Tunnuslausega toome välja, et lisaks traditsioonilistele maitsetele leidub siit ka palju muud põnevat ja uut. Siin on mitmeid toidu- ja joogitootjaid, söögikohti ja toitlustajaid, kes pakuvad just seda õiget mulgi putru või mulgi putru moodsamat versiooni, või hoopiski katsetavad kohalike toorainetega midagi uut ja põnevat.

 

Kutsume Mulgimaad avastama

Kes soovib Mulgimaast rohkem teada, saab külastada 2023 aasta kevadel avatud Mulgi Elamuskeskust, kus on kokku võetud Mulgimaa ajalugu, mulkide olemus ja söögilaud.

Meepealinnas Karksi-Nuias tutvu Karksi Ordulinnuse ja Karksi Peetri kirikuga, mille torn on üle kahe meetri kaldus, isegi rohkem kui Pisa torn. 

Mulgimaa pealinna Abja-Paluojal võid käia ujumas ja lõõgastumas Abja Spordi- ja Tervisekeskuses.

Pigilinn Tõrva pakub mitmeid võimalusi nii lõõgastumiseks, sportimiseks kui toidu nautimiseks.

Üle terve Mulgimaa on mitmeid söögikohti, kus saab proovida kõike, alates mulgipudrust ja lõpetades moodsamate maitsetega või on hoopis kokku segatud uus ja vana. Lisainfo leiad mulgimaa.ee kodulehelt, kuhu õige pea jõuab ka kaart kõikide mulgipärast sööki pakkuvate söögikohtade ja kohalike tootjatega.

Avasta Mulgimaa künkaid, ürgset loodust, peegel siledaid järvesid, mõisaparke vanu kirikuid ning väikelinnasid. Kaunis loodus, lahked inimesed ja puhtad Mulgimaa maitsed ootavad teid külla!