Elamusi Mulgimaalt

Holdre Loss ja Klaverimuuseum

16. sajandi keskpaiku rajatud Holdre mõis (saksa k Hollershof, varem Morsel Ilmus) kuulus kuni 1767. aastani Holleritele, kust pärineb ka mõisa nimi. Hiljem oli mõis paljude omanike käes. Alates 1909. aastast kuni 1919. aasta võõrandamiseni kuulus mõis Woldemar von Ditmarile. Praegune peahoone ehitati vanast mõisasüdamest eemale, loodesse, ligikaudu endise majandushoone asemele, kuid selle asendiga risti nii, et esifassaad avanes maantee poole ning sellelt Ala ja Tõrva poole suunduvale teele. Tagafassaad avanes Õhne jõele.

Klaverimuuseumi eesmärgiks on saada kokku võimalikult täielik kogu eesti klaveritest. Tähtsustatud on ka Eesti tunnustatud inimestele kuulunud nö. nimelised klaverid, mille kaudu saab esindatud ka teiste riikide klaveritoodang. 

Aadress: Holdre loss, Valga maakond, Tõrva vald, Holdre küla, 23194.                                              
Tel +372 574 016 40, e-post info@holdreloss.ee

Veebileht https://holdreloss.ee/

Wagenküll Spa

Wagenküll on kiirustamata puhkuse mõtteviis. Wagenküll on mugavus, hooldused, maitsev toit, meeliköitvad tegevused ja vaba aeg keset loodust. See on uuenenud Taagepera lossikompleks – unikaalne miljööväärtuslik ala, kuhu kuulub juugendstiilis loss,  à la carte restoran, luksuslik lossispaa, 1930ndate stiilis hotell,  sportimis- ja vabaaja veetmise võimalused. Tule varju argipäeva eest ja leia aeg väljaspool aega.   

Aadress: Wagenküll Hotell OÜ, Taagepera küla, Tõrva vald, Valgamaa, Eesti    

Hotelli vastuvõtt: +372 766 6390  info@wagenkull.ee

Spaa vastuvõtt: +372 5981 2455  spa@wagenkull.ee ;

Restoran: +372 5556 2034  restoran@wagenkull.ee

Facebook

Veebileht

 

Tõrva Veemõnula

Sind ootavad kolme rajaga 25-meetrine bassein, neli erinevat sauna, suur laste- ja mõnubassein, kaks mullivanni, lõõgastusala ja päikeseterrass.

Avatud E-P 10.00-22.00                                                                                                                                                 

Aadress: Puiestee 1, Tõrva
Tel: 5197 5000
e-post: torvavm@gmail.com

FB https://www.facebook.com/TorvaVeemonula