Uudised

Mulgimaa maitsete aasta kandideerib auhinnale "Regionaalmaasikas 2024"

07. juuni 2024 kell 19:07

Mulgi Kultuuri Instituut esitas Mulgimaa maitsete aasta regionaalarengu konkursile "Regionaalmaasikas 2024". Auhindade üleandmise tseremoonia toimub 18. juunil Tallinnas Stenbocki majas. 

 Eesti Toidupiirkond 2023 Mulgimaa võimendas kohalike väikeettevõtete omavahelist koostööd, loodi uusi algatusi ja leiti ühiseid väljakutseid. Projekt suurendas mitme ettevõtte kliendibaasi. Toimusid positiivsed arengud ettevõtete arengus. Projekti raames teadvustati nii kohalikul tasemel kui riiklikult Mulgimaa väiketootjate olulisust ja eripära. Eesti Toidupiirkond 2023 Mulgimaa on projekt, mille eesmärk oli projektimeeskonna ja koostööpartnerite koostööna tuua esile, reklaamida ja tutvustada nii kohalikele inimestele kui ka ülejäänud Eestile Mulgimaa toidukultuuri, toiduvaldkonna ettevõtjaid ning Mulgimaa maitseid.

Projekti vedasid Leana Liivson ja Mae Rae, kelle initsiatiivil tutvustati Mulgimaa kultuuriruumi, toiduettevõtteid ja esindajaid erinevate tegevuste abil. Tegevused leidsid aset 20. maist 2023 kuni 20. aprillini 2024.

Toidupiirkonna aasta hõlmas oma tegevuste käigus kõiki kolme Mulgimaa omavalitsust läbi ühise Mulgimaa toidu ja kultuuritausta, väärtustades kohalikke väiketootjaid ning kohalikku toorainet. Projekti käigus kajastati kohalike tootjate ja ettevõtjate tegemisi ning kaasati neid erinevatesse ettevõtmistesse, andes võimaluse saada osa üle-eestilistest sündmustest, kus neil ei oleks olnud võimalik eraldi osaleda (Turismimess Tourest, Tallinna Toidumess, ERMi jõululaat jne).
Toidupiirkonna aasta jooksul sai valmis Mulgimaa Toidutee kaart, kuhu peale on märgitud söögikohad, kust saab traditsioonilist mulgi toitu, kohalikku toorainet kasutavad söögikohad ning Mulgimaa väiketootjad. Link kaardile: https://mulgimaa.ee/toidutee

Tänu projekti eestvedajate Leana Liivsoni ja Mae Rae tööle jõudsid Mulgimaa maitsed kaugemale Mulgimaa geograafilistest piiridest. Selline ühine suurprojekt tugevdab Mulgimaa ühist kultuuriruumi ning kolme omavalitsuse koostööd.

Mulgima maitsete aasta tegevuse kohta saad rohkem teavet  kodulehelt https://mulgimaa.ee/toidupiirkond2023/