Uudised

Mulgi Kultuuri Instituut kutsub üles kasutama mulgikeelseid nimesid

06. jaanuar 2020 kell 13:51

Mulgi Kultuuri Instituut kutsub ettevõtjaid, asutusi, väiketootjaid ja teisi huvilisi üles panema oma ettevõttele, ärile, tootele või üritusele mulgikeelne nimi või pealkiri ja pakub seejuures keelenõu.

Nimi on ettevõtte visiitkaart ja iga ettevõtja soovib, et see oleks eriline, jääks hästi silma ja meelde. Üks võimalus eristuda on kasutada mulgikeelset nime. „Näiteks Võru- ja Setumaal kasutatakse oma keelt ja ka omakeelseid nimesid palju julgemalt kui Mulgimaal. Seal on paljudel poodidel, äridel, söögikohtadel, toidukaupadel võru- või setukeelsed nimed. Olen näinud isegi võrukeelset kassatšekki. Keegi ei pane seda pahaks, pigem toob see muige suule ja tuletab meelde, et ollakse erilises keele- ja kultuuripiirkonnas. Mulgimaal on mulgikeelseid nimesid harva näha ja mõnikord on needki võru-eesti-mulgi segakeeles. Just seepärast kutsumegi inimesi üles uuel aastal vaatama nimedele teise pilguga ja eelistama inglisekeelsete nimekujude asemel hoopis mulgikeelseid, mis on meile suupärasemad ja humoorikad. Et nimi saaks ikka ilus ja õige, pakume omalt poolt keelenõu,“ selgitas Mulgi Kultuuri Instituudi mulgi keele ja kultuuri spetsialist Kristi Ilves.

Mulgikeelne nimi või pealkiri võib olla asutusel, ettevõttel, talul, kauplusel, peol, kokkusaamisel, matkal, näitusel, trükisel, saatel, spordivõistlusel, veebilehel, kommikarbil, restoraniroal, krõpsupakil vms. Et leida koos sobiv nimi või kontrollida, kas valitud nimi on õiges mulgi keeles, võivad huvilised kirjutada aadressil kristi2205@gmail.com või helistada telefonil 5344 8176.

Mulgi Kultuuri Instituut loodab, et teema kõnetab inimesi ja et edaspidi on Mulgimaal mulgi keelt rohkem näha ja kuulda.