Uudised

ERMis avatakse vaibakunstnik Anu Raua näitus “Isamaastikud”

09. aprill 2018 kell 09:12

14. aprillil algusega kl 18 tähistab Eesti Rahva Muuseum 109. sünnipäeva kontserdi ning emeriitprofessor ja akadeemik Anu Raua ülevaatenäituse “Isamaastikud” avamisega.

 

„Olen väga rõõmus, et minu suur vaibanäitus toimub ERMis. Olen siin käinud rohkem kui poolesaja aasta jooksul küll lapsena ema käekõrval, üliõpilasena ja lugematuid kordi õppejõu ja juhendajana koos üliõpilastega,” ütles Anu Raud.

Näitusel on eksponeeritud ligi 50 Raua vaipa perioodist 1968-2018. Lisaks legendaarsetele töödele „Kogujad“, „Rehi“ ja „Koda“ on eksponeeritud mitu täiesti uut vaipa, sealhulgas näituse nimivaip "Isamaastikud".

„Kui vaadata, millised kujundid ja värvid mu vaipadele satuvad, siis tundub, et need on pärit muuseumist, metsast, põllult ja päris oma kodunt, kambrist. Koon oma vaipadesse seda, mis mulle tundub ilus ja armas olevat,” iseloomustas Raud oma aastakümnetepikkust vaibaloomingut.

Näituse avamisõhtul tuleb ERMi sillal esitusele Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodud Rasmus Puuri ja Doris Kareva kantaat “Unes nägin ma Eestimaad”. Suurvormi kannavad ette solistid Meelika Hainsoo, Mati Turi ja Elise-Marleen Eek ning Pärnu linna koorid ja orkester dirigent Rasmus Puuri juhatusel.

Kontserdipilet kehtib laupäeval, 14. aprillil pääsmena ERMi näitustele kuni kl 21. Lisainfo ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/events/isamaastikud-unes-nagin-ma-eestimaad.

Anu Raud on üks tunnustatumaid Eesti vaibakunstnikke, kelle kirgas elutunnetus käib alati ajaga kaasas ja kes on pühendanud oma elu õpetamisele. Raud pälvis tänavu riikliku kultuuri elutööpreemia.

Näitus “Isamaastikud” on pühendatud Anu Raua 75. sünnipäevale ning on ERMi galeriis tavakorras avatud pühapäevast, 15. aprillist. Näituse kuraator ja produtsent on Reet Mark (ERM) ning kujundaja Ene-Liis Semper (NO99). Vaata ka videot näituse nimivaibast: www.youtube.com/watch?v=0NSIjj6eK00.

 

Lisainfo:

Reet Mark

näituse kuraator ja produtsent

Eesti Rahva Muuseum

reet.mark@erm.ee

735 0454

www.erm.ee