Uudised

Toome igasse Mulgimaa külla pillid ning pillimängutraditsiooni tagasi!

29. november 2017 kell 09:37

Mulgimaa muusikakoolid soovivad luua ühise Mulgimaa Noorteorekstri!

Mulgimaa muusikakoolidel (Abja, Karksi-Nuia, Tarvastu ja Tõrva) on juba üle kümne aasta traditsioon teha ühiseid kontserte ning esinemisi. Pillimängu võimalusi ning esinemisi jagub meil ohtralt igasse aastaaega. Meiekandis on pillimäng au sees, Karksi-Nuia muusikakoolist on saanud tõsise tõuke juba üle ilma kuulus ansambel "Lõõtsavägilased", samuti tüdrukute rahvapilliansambel, viiuldajate ansambel, kannelde ansambel. Pillimängijaid tuleb aga pidevalt juurde, kui nüüd ainult veel pille oleks. Tahtmisest juba puudust ei tunta! Juba 4 aastat on olnud õhus mõte moodustada ühine orkester Mulgimaa noortest pillimängijatest. Nüüd teeme me selle teie abiga ära! Oma õla õnnestumiskoormale, tarka nõu ja tummist jõudu on juba meiega jaganud ansamblid Metsatöll ja Lõõtsavägilased, EV100 suurprojekt "Igale lapsele oma pill", Bauhof ning Universal Music Baltics.

Orkestri selgroo saavad moodustama nelja muusikakooli õpilased, õpetajad ja vilistlased. Samuti on plaan kutsuda mängima õpilaste lapsevanemaid, vabatahtlikke kogukonna esindajaid ning Mulgimaa pillimehi ja -naisi. Et kõik saaksid koos mängida ja tunda õlg-õla tunnet läbi mitme põlvkonna muusikute. Kaasa saavad mängida ka kõige pisemad pillilapsed, kasvõi kaht-kolme nooti!

Mulgimaa Noorteorkestri repertuaar saab olema mitmekesine, alates rahvalikest lugudest kuni rokini, filmimuusikast, erinevate maade traditsionaalideni, ühesõnaga kõik, mida on endal hea ja huvitav mängida ning mis kõnetab ka noori.

Kindlasti on aukohal mulgimaa-, laiemalt ka eesti rahvamuusika, mis moodustab arvestatava osa tulevase orkestri repertuaarist.

Nagu eespool märgitud, on selgroog selle orkestri moodustamiseks Karksi-Nuia Muusikakoolil juba olemas – ansamblid "Lõõtsavägilased" ja "Tuulepuu", tüdrukute rahvapilliansambel, viiuldajate ning kannelde ansamblid. Need kollektiivid on ka omavahel juba väga tihedat koostööd teinud. Mängijate koguarvuks on nendes kollektiivides 20 õpilast ja 3 õpetajat. Plaanis on kaasata juhendajaid ning õpetajaid ka Viljandist.

Proovid (hakkame tegema igaüks omas koolis) algavad niipea kui on olemas pillid igale orkestris osalejale ning igale soovijale kes tahab ühenduses kaasa lüüa.

Ühendproovid hakkavad toimuma kord kuus. (Või siis rohkem, seda otsustame ühiselt). Iga kord võib see toimuda ühes meie muusikakoolidest.

Esmajärjekorras on ülivajalik aga leida loodavale orkestrile head pillid ning siin loodame kõigi teie peale, head toetajad!

Pillide nimekiri, mida Mulgimaa Noorteorkester vajab ning mille helisema hakkamist saate Teie toetada:

2 G-duuri kannelt
2 D-duuri kannelt
2 G-duuri karmoškat
1 C-duuri karmoška
2 ukulelet
1 cajon
2 torupilli
Sellele nimekirjale lisame oksjonilt saadud tulu ning kui siin Hooandjas tuleb kokku suurem summa, leiavad omale omaniku veel (pingejärjekorras) järgmised pillid:

1 C-duuri karmoška
3 G-duuri kannelt
3 D-duuri kannelt
3 ukulelet
1 G-duuri karmoška
1 kohverharmoonium
 
Praegused toetajad:

Metsatöll ja Universal Music Baltics – toetab plaatidega ning juhib projekti.
Bauhof – aitab jõu ning nõuga, leidis paiga ning materjalid oksjonile pandavate pillide meisterdamiseks, oksjoni tulu läheb viimse sendini Mulgimaa Noorteorkestrile pillide hankimiseks. Oksjoni leiad veebiaadressilt: www.bauhof.ee/oksjon
Lõõtsavägilased - toetavad nõu ja jõuga, et orkestriunistus saaks tõeks, selleks kingivad ka toetajatele oma plaate.
Kõik teie, armas rahvas!

Toeta Mulgimaa Noorteorkestile pillide ostmist Hooandjas!