Uudised

Neljas Tõrva Dokfest seab fookusesse Eesti dokumentaalfilmid

02. oktoober 2017 kell 15:52

Tõrva dokumentaalfilmide festival toimub 19.-22.10.2017.

MTÜ Rabarebased
PRESSITEADE
17. oktoober 2017

Neljas Tõrva Dokfest seab fookusesse Eesti dokumentaalfilmid

19.-22.oktoobril täitub Tõrva ajalooline kinomaja Koit neljandat aastat dokumentaalfilmidega. Sel aastal toob Tõrva Dokfest publikuni rahvusvaheliste linateoste kõrval olulise valiku kodumaiseid dokumentaalfilme.

Tõrva Dokfesti selleaastane programm pakub filmisõpradele 12 täispikka linateost, millest pea pooled on Eesti filmitegijate loodud. “Selleaastase Dokfesti programmis on olulisel kohal tugevate rahvusvaheliste dokumentaalfilmide kõrval Eesti filmitegijate filmid. See valik annab tunnistust nii kodumaise filmiproduktsiooni tulemuslikkusest, kvaliteedist kui ka jätkusuutlikkusest,” iseloomustab festivali kava Tõrva Dokfesti peakorraldaja Liisa Nurmela.

Festival avapäeval, neljapäeval, 19. oktoobril linastub Minna Hinti “Appi, ma vajan armastust”, mis jutustab loo noore mehe armastuseotsinguist. Reedel tuuakse vaatajateni Terje Toomistu “Nõukogude hipid”, mis mõjub road-movie’liku sõiduna NSVL hipiliikumise aegsesse epohhi. Laupäeval näeme Priit Valkna kunstiteemalist linateost “Naine pildil”, Marianna Kaati “14 käänet” – filmi Eestimaa lastest, integratsioonist ja kultuuriidentiteedist ning Sandra Jõgeva otsekoheselt mõjuva “Armastus”, lugu ühe noore naise elu keerdkäikudest. Lisaks näidatakse ka 16-millimeetriselt filmilindilt Lennart Meri 1970. aasta filmi "Veelinnurahvas" ja Olaf Söödi 1965. aasta filmi “Zero Zero Romeo”.

Eesti filmide kõrval näeb ka olulist valikut rahvusvahelisi dokumentaalfilme, mis puudutavad oma teemade paljususega. Esile tasub tõsta näiteks filmi Norra ravitsejast “Puudutatud” (rež. Margreth Olin), “Nothingwood” (rež. Sonia Krolund) afgaani filmitegijast, mis linastub Eestis esimest korda;  Süüria kodusõja õudust dokumenteerivat “Sündinud Süürias” (rež. Hernán Zin) ning kinopubliku südamed võitnud lugu Istanbuli kasside igapäevaelust “Kedi” (rež. Ceyda Torun).

Publikul avaneb ka võimalus filmitegijatega kohtuda ja diskuteerida. Linastustel on filmimeeskonnast kohal Eesti filmitegijad Sandra Jõgeva, Igor Ruus, Marianna Kaat, Priit Valkna, Martin Männik ja Minna Hint. Eraldi külalistena räägivad filmide teemal ka Uku Visnapuu ja Marcus Turovski.

Tõrva Dokfest toimub neljandat järjestikust aastat Tõrva ajaloolises kinomajas Koit 19.-22. oktoobril 2017. Festivali toetab Eesti juhtiv maailmahariduse, arengukoostöö ja humanitaarabi organisatsioon MTÜ Mondo. Festivali eesmärk on avardada kodumaiste ja rahvusvahelise kinokunsti kaudu ühiskonnas arvamuste vaatenurki. Pileteid seanssidele, passi, toetajapassi ja meelelahutusprogrammi pileteid saab soetada eelmüügist ticketer.ee veebikeskkonnast, üksikpileteid müüakse ka festivalil koha peal.

Lisainfo detailse ajakavaga ja filmikirjeldused leiad Tõrva Dokfesti kodulehelt: http://dokfest.ee/.

Lisainfo
Liisa Nurmela
Tõrva Dokfesti peakorraldaja
Liisa.nurmela@dokfest.ee