Uudised

Tõrva linn kuulutas välja riigihanke keskväljaku rekonstrueerimiseks

04. aprill 2017 kell 10:10

Tõrva südalinnas algavad mais suuremahulised tööd keskväljaku ümberehitamiseks Mulgi kuurordiks.

Tõrva linn kuulutas 03. aprillil välja riigihanke Tõrva keskväljaku rekonstrueerimiseks.

Planeeritud tööde käigus rekonstrueeritakse täielikult Tõrva keskväljak ning sinna ehitatakse uus bussijaama hoone.  Samuti avatakse vaade ja ligipääs Veskijärvele ning rajatakse paisjärve äärde linna sümbolehitusena tõrvaahi.  Tööde käigus tsoneeritakse senine suur väljak väikelinnale sobilikumateks väiksemateks väljakuteks ning väljakule rajatakse senisest rohkem haljastust.

Projekti ajakava kohaselt oodatakse tööde teostamiseks pakkumisi mai esimeses pooles ning ehitusleping loodetakse tööde teostajaga sõlmida mai lõpus.  Eeldatav tööde teostamise aeg on 6 kuud.

Tõrva linnapea Maido Ruusmanni hinnangul saab loodava lahendusega Tõrva endale vaieldamatult Eesti kõige nägusaima linnasüdame, mis annab atraktiivse väljanägemise kogu kesklinnale, parandab olulisel määral ühistransporditeenuse osutamise kvaliteeti, elavdab  väikeettevõtlust ning loob kokkuvõttes häid eeldusi piirkonna aktiivsemaks kasutamiseks nii tõrvakate endi kui ka Tõrva sõprade poolt. „2017. aastal sügisel tekkiva Tõrva valla 6500 elanikku väärivad linna keskväljaku kordategemist, mida on oodatud kokku üle 20 aasta," lisas Ruusmann.

Tõrva keskväljaku rekonstrueerimist rahastatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" vahenditest.  Projekti kogumaksumuseks on  1,8 mln eurot, millest EASi toetuse suuruseks on maksimaalselt 1,2 mln eurot. Ülejäänu kaetakse Tõrva linna oma- ja laenuvahenditest.

Tõrva keskväljaku rekonstrueerimisprojektiga tehti algust 2014. aastal, kui koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldati Tõrva keskväljakule uue ilme andmiseks arhitektuurikonkurss, mille võitis lahendus nimega „Mulgi kuurort".  Võidutöö autoriteks Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer, kes esindasid aktsiaseltsi Novarc Group ja osaühingut Arhitekt Must. Rekonstrueerimise ehitusprojekti koostasid samuti ühispakkujad AS Novarc Grupp ja OÜ Arhitekt Must.

Konkurss toimus EV 100 arhitektuuriprogrammi „Avalik ruum" raames, mille eesmärgiks oli Eesti Vabariigi 100. juubeliks taasaktiviseerida Eesti suuremates keskustes olulised keskuste piirkonnad.

Lisainfo:

Maido Ruusmann
Tõrva linnapea
529 7969
maido@torva.ee