Uudised

Lõõtsavägilastelt ilmus uus mulgikeelne singel

12. aprill 2016 kell 11:35

Lõõtsavägilastel ilmus mulgikeelne singel "Edimise numre miis"

Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembris ning sellese kuuluvad kolm noort muusikut ja juhendaja Margus Põldsepp.

Sel kevadel hakkasid Lõõtsavägilased salvestama oma teist plaati. Et eelmisest plaadist on möödas peaaegu aasta, on poistel näpud nobedamaks muutunud ning lood on hakanud veel paremini kõlama. Just sellepärast otsustasidki nad stuudiosse minna ja lood salve mängida. Uus plaat ilmub selle aasta juunis.

Singel «Edimise numre miis» jutustab loo sellest, kuidas mehed võetakse ära Vene kroonusse. See oleks nagu kurb sündmus aga olemuselt on lugu siiski hoogne ja särtsakas nagu Lõõtsavägilastele omane.

Laul pärineb etendusest «Kosjasõit», mille sõnad on kirjutanud samuti Mulgimaa mees August Kitzberg ja viisi autor on samuti Mulgimaa mees Juhan Simm.

»Edimese numre miis« tõmbab esinemistel peo alati käima. Tantsitakse, lauldakse ja ollakse rõõmsad,» sõnab ansambli Lõõtsavägilased liige Andres Eelmaa.

Nii singel «Edimese numre miis» kui ka teised plaadile tulevad uued ning vanemad lood tulevad esitamisele 16. aprillil, kui Lõõtsavägilased esinevad koos Zetodega Tallinnas Sinilinnus.

Kuula laulu siit!