Uudised

Sukeldu perega suvisesse Mulgimaa Peremängu

22. juuni 2023 kell 11:04

Mulgimaa Peremäng alustab uut hooaega suurejooneliselt, tuues külastajateni taaskord seiklusi ja avastamisrõõmu. Juba meie eelmised aastad on näidanud, et peremäng on tõeliselt tore tegevus, mis toob kokku erinevaid põlvkondi ning pakub meelelahutust ja rõõmu kogu perele.

Üheskoos külastatakse erinevaid Mulgimaa külasid, talusid, kogukondi ja looduskauneid paiku. Seal saab osa traditsioonidest, maitsta kohalikke toite, kuulata muusikat, õppida mulgi keelt ja avastada piirkonna ajalugu.

Sellel aastal alustame kohe peale jaanipäeva ehk 25. juunil ja siis tuleb suund võtta Paistu kihelkonda, kus ootavad kõiki põnevad tegevused ja unustamatud elamused.

Päeva jooksul ootavad teid Holstre-Polli Spordikeskus, kus saab enda rammu proovile panna.
Paistus avab ukse Paistu rahvamaja, kus saab tutvuda mulgi keelsete raamatutega ja endale üks mõnus kama valmis segada.
Samas külas seisab Paistu Maarja kirik juba aastast 1234, kus saab torni ronida, et sealt imetleda kauneid vaateid ja lisaks ootab külastajaid põnev otsimisemäng. 
Sultsis asub Vana-Vallamaja talu, kus kõlab kogu päeva jooksul muusika, saab näha taastatud mulgi häärberi ja osaleda ühises bänditegemises. Päeva lõpetab kontsert perebändilt Kõlavad Karmoškad, mis hakkab kell 17.00.

Heimtali koduloomuuseum pakub külastajatele suurepärase võimaluse saada osa Mulgimaa autentsest kultuurist. Siin saab osa ka Mulgimaa toidupiirkonna tegevustest, sest toimuvad mulgi pudru õpitoad ning Linnupete kohvikust saab seda ka endale osta.  

"Paistu kihelkond on üks Mulgimaa rikkaliku kultuuripärandiga piirkondi ning me oleme põnevil, et saame avada uue hooaja just siin," ütleb Jaanika Toome üks Mulgimaa Peremängu peakorraldaja. "Kutsume kõiki peresid osa saama suurepärastest seiklustest ja avastama Paistu kihelkonna ainulaadset pärandit."

Ootame teid sukelduma kogu perega suvisesse Mulgimaa Peremängu ning avastama selle piirkonna ainulaadset pärandit läbi lõbusate tegevuste!

Oleme südamest tänulikud kõigile, kes on toetanud Mulgimaa Peremängu ning panustanud meie piirkonna arengusse. Teie entusiasm, koostöövalmidus ja kogukonna tugi on olnud hindamatu väärtusega.

Kohtumiseni Mulgimaa Peremängul!

Kontaktisik: Jaanika Toome
Telefon: 56673174
E-post: jaanika.toome@gmail.com
Veebileht:www.mulgiperemang.ee