Uudised

Mulgimaal pakutavaid tooteid, teenuseid, elamusi, saab edaspidi eristada Mulgi märgiga

18. märts 2019 kell 08:14

Mulgimaal on kõik kõige parem! Mulgimaal pakutavaid tooteid, teenuseid, elamusi, mis on Mulgimaal valmistatud ja kannavad mulgi omapära, saab tänasest eristada Mulgi märgiga. Esimesed Mulgi märgid antakse üle 21. märtsil 2019. a. Taagepera lossis. Tänasel koosolekul kinnitas Mulgimaa Arenduskoja juhatus Mulgi märgi andmise ettevõtetele: Pajumäe talu, OÜ Polli mõis, Mulke Crisps, Vanamõisa toitlustus, Mulgi Pruulikoda, Mulgi Kõrts ning Mulgi segakoorile ja ansamblile Lõõtsavägilased.

Mulgi märgi abil anname Mulgimaa ühisele turundamisele hoogu juurde. Mulgimaa ettevõtjad on aastaid teinud koostööd, käies ühiselt laatadel ja messidel, nii Eestis kui välismaal. Koondumine ühise kaubamärgi alla on järgmine etapp koostöös ja kindlasti aitab Mulgimaa tegusatel ettevõtetel suuremat turgu kõnetada. Mulgi värk-uhkuse asi!

Dmitri Orav, Mulgimaa Arenduskoja juhatuse esimees: Koostöö ettevõtjate ja Mulgimaa arenguorganisatsioonide vahel on olnud tihe, kuid Mulgi märgiga tahame pakkuda uusi võimalusi, et piirkondliku päritolu tähtsustav ettevõtja saaks Mulgimaad esile tuua. Meie jaoks on hästi äratuntav märgis abiks kohaturunduses nii ettevõtjatele kui kõigile Mulgimaal toimuvale; festivalid, kodukandipäevad ja muud. Sõna mulgi on juba väga palju kasutatud erinevate ettevõtete nimedes ja toote nimedes, Mulgi märgi saajad saavad piirkondlikku päritolu veelgi rohkem esile tuua.

Anneli Roosalu, Mulgimaa Arenduskoja tegevjuht: Märgi kasutuselevõtu eesmärk on väärtustada Mulgimaa ettevõtteid, luua turundusvõimalusi, see kokku võiks aidata kaasa uute töökohtade loomisele.

Mulgi märgi taotlemine on avatud kodulehel mulgimaa.ee.