Uudised

Kestab Hendrik Adamsoni murdeluulevõistlus

26. juuli 2018 kell 14:06

Kuni 1. septembrini 2018 (k.a) kestab 13. Hendrik Adamsoni murdeluulevõistlus!

Võistlusele oodatakse luulevalikut vähemalt viiest luuletusest, mis on kirjutatud autori lemmikmurdes. Täiskasvanute ja õpilaste loomingut vaetakse eraldi arvestuses.

Võistlustöid oodatakse Mulgi Kultuuri Instituuti (aadressil Kulla leerimaja Halliste Mulgi vald) 1. septembriks kas ümbrikus (sel juhul kuues eksemplaris) või meilimanuses. Mõlemal juhul peab võistlustöödel olema märgusõna, et žürii saaks luuletusi erapooletult hinnata. Märgusõnale tuleb lisada kas kinnine ümbrik või eraldi meilimanus autori nime, aadressi ja kontaktandmetega. Õpilasautoritel on tarvis töödele juurde märkida oma vanus.

Parimaks osutunud täiskasvanud luuletaja ning õpilasautor saavad tunnistuse ja preemia, mis antakse kätte Hendrik Adamsoni . sünniaastapäeval, 6. oktoobril 2018 Kärstna mõisas.Hendrik Adamson on Mulgimaal Helme kihelkonnas sündinud kirjanik ja luuletaja. Adamson on avaldanud luulekogud "Mulgimaa" (Tartu, 1919), "Inimen" (Tartu, 1925), "Tõus ja mõõn" (Tartu, 1931), "Kolletuspäev" (Tartu, 1934), "Mälestuste maja" (Tartu, 1936) ja "Linnulaul" (Tartu, 1937), novellikogud "Kuldblond neitsi" (1925) ja "Roheline sisalik" (Tartu, 1925) jm. Kujundirikkais ja humoorikais luuletustes kasutab Adamson tihti murdekeelt. Avaldas ka miniatuure, dialooge, vesteid, hiljem arvukalt värsse, jutustusi ja novelle. 1928. aastal ilmus lapsepõlvemälestusraamat "Kuldsel elukoidikul".Võisltustöid oodatakse e-post mki@mulgimaa.ee või paberkandjal aadressile Mulgi Kultuuri Instituut Kulla leerimaja Halliste Mulgi vald.

Alates 2018 korraldab murdeluulevõistlust Mulgi Kultuuri Instituut. Murdeluulevõistluse korraldamist toetab Mulgimaa pärimuskultuuri programm.

Kontakt ja lisainfo: Mulgi Kultuuri Instituut Peeter Rahnel 566 13 433, mki@mulgimaa.ee