Sündmused

07
veebruar

Eesti film. November

Kell 19:00
Karksi valla kultuurikeskus, Viljandi mnt 1, Karksi-Nuia

"November" kinodes alates 3. veebruarist 2017.

Film on ainest saanud Andrus Kivirähki romaanist "Rehepapp ehk November”.

"November" on fantaasiafilm, mis põhineb eesti mütoloogial, seal saavad kokku maagia, must huumor ja romantiline armastus. Tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud. Külainimeste peamiseks mureks on, kuidas elada üle külm ja pime talv. Selle jaoks pole miski tabu. Varastatakse üksteise, saksa mõisnike, vaimude, kuradi ja Kristuse tagant. Et endal elu sees hoida, antakse hing kratile - puust ja rauast olendile, kes aitab peremehel rohkem varastada. Varastamine on muutunud ainsaks kinnisideeks ja külainimesed ise hingetuteks olenditeks, kes meenutavad üha rohkem kratte.

Filmi peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult ja õnnetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Igatsus paneb tüdruku jooksma libahunti ja hüppama jääkülma tiiki, ta on valmis armastuse nimel surema. Pragmaatiliste talupoegade ette tõuseb küsimus: kas elu, mis nii suure vaevaga kätte võideldud, on üldse midagi väärt, kui selles puudub hing?

Filmis kohtuvad Eesti paganlik ja Euroopa kristik mütoloogia. Mõlemas otsitakse imet, ürgset jõudu, mis elu hingestaks.

Režissöör ja stsenarist: Rainer Sarnet
Operaator: Mart Taniel
Peaosatäitjad: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa, Heino Kalm, Jaan Tooming jpt.
Produtsent: Katrin Kissa
Kaasprodutsendid: Ellen Havenith, Lukasz Dzieciol
Tootja: Homeless Bob Production
Kaastootjad: Opus Film (Poola), PRPL (Holland)

Hetkel on filmist näidata lõik, millele saab ligi salasõnaga homelessbob