Sündmused

11
august

Eesti mõisad 2024 – Corelli Barokkansambel kunstiajaloolase Jüri Kuuskemaaga

kell 18:00
Holdre Loss ja Klaverimuuseum, Tõrva vald, Valgamaa

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2024“

100 mõisa sarjas mängitud.

26 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 106-aastases Eesti Vabariigis.

Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“.

Toetame koos Corelli mõisamuusikuid!

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad” on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Suvel 2022 sai alates aastast 1999 igal suvel toimunud sarjas mängitud 100-s erinevas mõisas üle Eesti ning kontserdisari jätkub juba 26. korda.

KONTSERDID ”Eesti mõisad 2024”:

L, 10.08.2024 kell 18 Väätsa mõis-põhikool, Türi kihelkond, Järvamaa

P, 11.08.2024 kell 18 Holdre loss, Eesti Klaverimuuseum, Helme kihelkond, Valgamaa

KAVA: säravalt kaunis barokiaja muusika ajastu pillidel, nagu see kunagi mõisasaalides võis kõlada. Bachi, Telemanni, Händeli, Corelli jt meistrite aariad, kantaadid, sonaadid.

ESINEJAD:

Solist MARTIN KARU (kontratenor)

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Meelis Orgse (barokkviiul), Villu Vihermäe (barokktšello), Imbi Tarum (klavessiin)

Kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa – haarav ajalooline taust

Juba kahekümne kuuendat aastat järjest rõõmustab agentuuri Corelli Music igasuvine menusündmus kontserdisari „Eesti mõisad“ publikut. Sarja algusest alates on peaesineja olnud aastal 2022 oma 30. juubelisünnipäeva tähistanud barokkansambel Corelli Consort, kes mängib säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Suur rõõm, et solistina osaleb kontsertidel üks Eesti parimatest noortest muusikutest, Londoni Guildhall School of Music & Drama magistikraadiga kontratenor Martin Karu, kelle esituses saab nautida barokiaja kaunimaid aariaid ja kantaate. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad“ annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Oleme 23 aastat toetanud teisi abivajajaid, kuid nüüd on kultuur ise väga keerulises olukorras nii pandeemia kui koletu sõja tõttu. Seepärast toetab sari sel suvel Corelli mõisamuusikuid.

Mõisates ootavad tund enne kontserdi algust ja vaheajal mõnusad salongikohvikud.

Kontserdi pikkus koos vaheajaga 2,5 tundi.