Sündmused

17
juuli

Mulgimaa mõisatuur Helme kihelkonnas

kell 10:00
Mulgimaa

???????????????????????????????? ????õ????????????- ???????????????????????????????? ????õ???????????????????? ???????? ????????????????????.
Päev algab kell 10.00 Viljandist, Pauluse kiriku parklast (Kaalu tänava pool) ja tagasi oleme 18.30
Külastame Kärstna, Riidaja, Hummuli mõisa ja Holdre lossi
NB! Reisiga võib ka liituda Kärstnast kell 10.30
Ringreisi alustame ????ä???????????????????? ????õ????????????????????,mis omal ajal kuulus von Anrepite aadliperekonnale ja kus tänapäeval tegutseb Kärstna vabaaja keskus. Külastamist väärib ka ???????????????????????????????? ????????????????????õ???????? ????????????????????, seal ootab meid ka uinuv lõvi
Edasi läheme ???????????????????????????? ????õ????????????,mis kuulus omal ajal Strykidele. Tänapäeval tegutseb mõisa ühe osas raamatukogu, teine pool ootab oma saatust.
Soovijatel on võimalus jalutada ???????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????????????????????. Vahepeal varemetes olnud kabel taastati von Strykide suguvõsa algatusel ja nüüd toimub see kirikuna.
????õ????????????????öö???? ootab meid Mäe-Kojas ehk Riidaja mõisa endises piimaköögis. Soe söök ja hubane meeleolu garanteeritud.
Jätkame sõitu ???????????????????????????? ????õ???????????? suunas. Mõis kuulus omal ajal perekond von Samson-Himmelstjernale ja lühikest aega von Bergidele, täna on hoones kogukonnakeskus, kus asub lasteaed, kool, raamatukogu, noortetuba, külakeskus
Teeme ringkäigu ja kuulame lugusid.
Viimane külastuskoht on ???????????????????????? ????????????????. Siinsete valduste viimane omanik oli Woldemar von Ditmar.
Teeme tutvust seal asuvate klaveritega ja kuulame lugusid, kuskohast ja kuidas need siia jõudsid.

???????????????????? ???????????????? ???????? 67 €
Hind sisaldab sissepääse, mõisate tutvustusi ja lugusid jutustatuna nii Lea kui ka kohalike giidide poolt, lõunasööki, väikest teepausi ja bussisõitu.
???????????????????? ???????????????? ???????????? ???????????????????????????????? ???????????????????? ???????????????????????? ????????????????????????
https://forms.gle/iByuAxPdApGh3ETS9
Rohkem infot
Jaanika Toome
tel 566 73174
kirglikavastaja@gmail.com ;