Sündmused

05
juuni

VI Mulgi rattaralli. Filter maanteekarikasarja III etapp

Viljandi ja Mulgimaa

Mulgi rattarallil on osalejatele pakkuda kaks distantsi: 97,5 ja 38,5 kilomeetrit. Mõlemad sõidetakse samal ringil, lühikesel võistlusmaal osalejad teevad ühe ning pikal kolm ringi.

Võistluse start on Viljandis Kesklinna kooli staadioni kõrval Kooli tänaval, sealsamas on ka finiš. Rada viib osalejad Viljandist Holstresse, sealt Sultsi ning toob Orikale ning suunab sealt edasi mööda ringteed Viljandi–Rõngu maanteele. Lühiksesel distantsil sõitjad pööravad sealt tagasi Viljandisse, pikal raja läbijad teevad seda ringi veel kaks korda.

Mulgi rattarallil osalemiseks lõpeb eelregistreerimise viimane voor neljapäeva südaöösel. Ennast saab kirja panna Viljandi rattaklubi kodulehe või sarja korraldava klubi kodulehel aerobike.ee. Võistlejaid registreeritakse ka pühapäeval stardipaigas, ent seda siis juba veidi kopsakama tasu eest.

Esimene lähe antakse pika distantsil sõitjatele kell 12, veerand tundi hiljem saavad väikese intervalliga stardi lühema raja eri võistlusarvestuses sõitajad.

Mulgi rattarallil on kavas ka traditsioonilised lastesõidud. Erineva pikkusega rajale on oodatud viieaastased ja nooremad ning kuni 11-aastased poisid ja trüdrukud. Lastesõidud algavad Kesklinna kooli juures asuva võistluskeskuse juures kell 12.25.

Pühapäeval peetav Mulgi rattaralli on Filter maanteekarikasarja kolmas osavõistlus, kokku on etappe Eestis kavas kaheksa.

 Start ja finiš on Viljandis kooli tänaval kesklinna kooli staadioni juures.

Suunitlus: Rahvaspordile suunatud ühisstardiga rattavõistlus.

Distantsid: 

Pikk distants 97,5 km (3 ringi: 33,8 km + 29,6 km + 38,5 km)
Lühike distants 38,5km  (1 ringi: 38,5 km)