Tere tulemast Mulgimaale!

Parem ütessa kõrda mõõta, ku ütessa kõrda tetä!
Tahad latva ronide, akka tüvest pääle!

Sündmused

Maal elamise päev 2019 - Mustla ja Holstre

28. september 2019
Mustla ja Holstre
Asukoht: Viljandimaa, Viljandi vald, Mustla, Holstre,

Maal elamise päev on üle-eestiline algatus, mille eesmärk on kutsuda maale elama veelgi rohkem tegusaid ja särasilmseid inimesi.

Laupäeval, 28. septembril avavad kõigile huvilistele oma uksed 35 valda Hiiumaalt Setomaani ja Alutaguselt Häädemeesteni. Viljandi vallas võtavad külalisi vastu Mustla ja Holstre.

Sel päeval ootavad Sind külla lasteaiad, koolid, tervise-, kultuuri ja spordikeskused, külamajad ja ettevõtted – kohad, mis kujundavad elukeskkonda maal.

Mõned vallad keskenduvad Maale elamise päeval konkreetse piirkonna esitlemisele, kuhu enim oodatakse uusi elanikke. Huvilistele avavad uksed ka Aasta küla 2019 nominendid igast Eesti maakonnast.

Maal elamise päeval saad vabalt suhelda kohaliku kogukonna sädeinimestega ning kaaluda, kas just siia valda võiks tulla Sinu kodu.

Tule ja kae oma silmaga, kuidas oleks elada maal – päriselt!

SOOVID OSALEDA?

Et osa võtta Maal elamise päevast, vali eelnevalt välja üks või mitu valda, keda 28. septembril külastada. Selleks on Sulle abiks Maal elamise päeva interaktiivne kaardirakendus, mille abil saad tutvuda osalevate valdadega ja planeerida oma teekonda. 

Samuti soovitame valiku tegemisel tutvuda lugudega inimestelt, kes hiljaaegu linnast maale kolinud.

Jooksvaid uudiseid Maal elamise päevast loe siit.

Küsimuste korral võta ühendust Maal elamise päeva korraldajatega.