Tere tulemast Mulgimaale!

Parem ütessa kõrda mõõta, ku ütessa kõrda tetä!
Tahad latva ronide, akka tüvest pääle!

Uudised

Mai lõpus toimub esimene Mulgi söögi festivali virtuaallaat

16. mai 2020

Mulgi Väiketootjate Liit kuulutab  välja I virtuaalse laada. Eestimaine ja ainult väiketootjatele suunatud laat toimub keskkonnas www.mulk.ee  30.-31. maini.

Kuna väiketootjatel puudub praegu väljund oma toodete välimüügiks, toimub nüüd suur laat veebikeskkonnas.

Veebilehel www.mulk.ee  toimub nendel päevadel virtuaalne müük eelneval registreerimisel ja kokkuleppel. 

Abja-Paluoja võib saada soome-ugri kultuuripealinnaks
 

14. mai 2020

Soome-ugri kultuuripealinna tiitlile on 2021. aastaks üles seatud kaks kandidaati. Üks neist on Mulgimaa pealinn Abja-Paluoja ja teine ersa Tavla küla Mordva vabariigist.

Mulgi pidu lükkub aasta võrra edasi

06. aprill 2020

Seoses Eestis kehtiva eriolukorraga teatab Mulgi Kultuuri Instituut, et VI Mulgi pidu, mis pidi toimuma tänavu mai lõpus, lükatakse aasta võrra edasi ja see toimub 29. mail 2021.

Mulgi Kultuuri Instituut kuulutas välja uute mulgikeelsete laulude võistluse

30. märts 2020

Mulgi Kultuuri Instituut on välja kuulutanud esimese mulgikeelsete laulude võistluse. Konkursi eesmärk on saada uusi mulgikeelseid omaloomingulisi laule, mida saab kasutada Mulgi pidudel, laste folklooripäevadel ja igasugustel omakultuuri üritustel. Samuti aitab see täiendada Mulgimaa kooride, ansamblite,
solistide ja teiste kollektiivide repertuaari mulgikeelsete lauludega.

"Uute mulgikeelsete laulude võistlusega soovime tõmmata tähelepanu mulgi keelele ning selle kasutusvõimalustele nüüdisajal, et oleks kaasaegse sisuga mulgikeelset loomingut. Ootatame erinevas žanris laule (koorilaulud, lastelaulud, temaatilised laulud jms), mis peavad olema mulgi keeles. Kui on vaja, aitame laulu sõnad mulgi keelde tõlkida või keelt korrigeerida," sõnas Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Ave Grenberg. 

 

Mulgikeelne Täheke ootab kaastöid
 

24. märts 2020

Tänavu ilmub juba neljandat korda Rahvakultuuri Keskuse Mulgimaa pärimuskultuuri toetusmeetme abiga mulgikeelne lasteajakiri Täheke. 2020. aastal ei saa ta aga valmis  kooliaasta alguseks, nagu seni, vaid tuleb novembri alguses.

Alanud on registreerimine parima Mulgimaa toidukoha ja Mulgi kapsa konkurssidele
 

04. märts 2020

Teise mulgi söögi festivali raames kuulutab Mulgi Väiketootjate Liit välja kaks konkurssi: “Parim Mulgi toidukoht 2020” ja “Parimad Mulgi kapsad 2020”.

Riigihalduse minister Jaak Aab külastas Mulgimaad

18. veebruar 2020

14. veebruaril külastasid Mulgimaad ja Mulgi Kultuuri Instituuti Mulgi juurtega riigihalduse minister Jaak Aab, erakonna Isamaa ning riigikogu Mulgimaa toetusrühma esimees Helir-Valdor Seeder ja riigikogu Mulgimaa toetusrühma liige Peeter Rahnel.
Kulla leerimajas Hallistes arutati üheskoos Mulgimaa omavalitsusjuhtide, Mulgimaa vanema, Mulkide Seltsi vanema ja Mulgi Kultuuri Instituudi töötajatega Mulgimaa tegevuste ja arenguperspektiivide üle, kuidas Mulgimaa rikkalikku kultuuri- ja ajaloopärandit ning nutikat ja ettevõtlikku olemust veelgi edukamalt ära kasutada. Oluliseks teemaks tõusis ka turismi arendamine siinses piirkonnas. Tõdeti, et kui tahame turismisfääris edu saavutada, tuleb vaadelda kogu Mulgimaad ja lähiümbrust regionaalsemalt ning arendada piirkonnas turismiettevõtlust. 
Oli konstruktiivne kohtumine, aitäh!

Mulgimaa Peremäng valmistub suveks ja ootab liituma uusi mängupunkte ja peresid

30. jaanuar 2020

Sobid mängupunktiks, kui oled nõus oma külamaja, ettevõtte, talu uksed lahti hoidma mängupäeval kell 12.00 - 18.00 selle eest raha võtmata. Küll aga võid müüa kohalikku kaupa, teha vahvaid töötubasid jms.
Kõigile mängupunktidele on mõeldud üks ühine kokkusaamine 27.- 28. märtsil (koht täpsustub), kus saame omavahel tuttavaks ja tutvustame mängu põhimõtteid. Mõtleme
koos, milliseid tegevusi tahame külastajatele pakkuda, ja õpime rääkima oma lugusid.

Seekord otsib peremäng ka peresid, kes oleks nõus mängupäeva õhtul külalisi võõrustama.                                                                                                                            Sobid külalispereks, kui sulle teeb rõõmu külaliste vastuvõtmine oma perre (mängupäevadel alates 18.00), et koos midagi huvitavat teha - kodused toimetused,
jalutuskäigud, jutuajamised jne. Vastuvõtutasu on sinu enda kujundada.
Ka külalisperedele korraldame ühise info- ja koolituspäeva, kus käime läbi erinevaid teemasid: oma tegevuse planeerimine, tutvustamine, lugude rääkimine jne.

Sellel aastal on igal kihelkonnal oma mängupäev.
14. juuni - Halliste kihelkond (piirkonnajuht Anneli Pälsing )
27. juuni - Tarvastu kihelkond (piirkonnajuht Aili Anderson)
4. juuli - Helme kihelkond (piirkonnajuht Ilona Tiigi)
21. august - Karksi kihelkond (piirkonnajuht Anneli Anijärv)
5. september- Paistu kihelkond (piirkonnajuht Külli Allikvee)


Rohkem infot leiad Mulgimaa Peremängu FB lehelt.

Peakorraldaja: Jaanika Toome
Viljandimaa Arenduskeskus
Kodanikeühenduste konsultant
Tel 5788 0245 ja 433 0446
jaanika.toome@viljandimaa.ee