Tere tulemast Mulgimaale!

Parem ütessa kõrda mõõta, ku ütessa kõrda tetä!
Tahad latva ronide, akka tüvest pääle!

14. veebruaril külastasid Mulgimaad ja Mulgi Kultuuri Instituuti Mulgi juurtega riigihalduse minister Jaak Aab, erakonna Isamaa ning riigikogu Mulgimaa toetusrühma esimees Helir-Valdor Seeder ja riigikogu Mulgimaa toetusrühma liige Peeter Rahnel.
Kulla leerimajas Hallistes arutati üheskoos Mulgimaa omavalitsusjuhtide, Mulgimaa vanema, Mulkide Seltsi vanema ja Mulgi Kultuuri Instituudi töötajatega Mulgimaa tegevuste ja arenguperspektiivide üle, kuidas Mulgimaa rikkalikku kultuuri- ja ajaloopärandit ning nutikat ja ettevõtlikku olemust veelgi edukamalt ära kasutada. Oluliseks teemaks tõusis ka turismi arendamine siinses piirkonnas. Tõdeti, et kui tahame turismisfääris edu saavutada, tuleb vaadelda kogu Mulgimaad ja lähiümbrust regionaalsemalt ning arendada piirkonnas turismiettevõtlust. 
Oli konstruktiivne kohtumine, aitäh!

Sobid mängupunktiks, kui oled nõus oma külamaja, ettevõtte, talu uksed lahti hoidma mängupäeval kell 12.00 - 18.00 selle eest raha võtmata. Küll aga võid müüa kohalikku kaupa, teha vahvaid töötubasid jms.
Kõigile mängupunktidele on mõeldud üks ühine kokkusaamine 27.- 28. märtsil (koht täpsustub), kus saame omavahel tuttavaks ja tutvustame mängu põhimõtteid. Mõtleme
koos, milliseid tegevusi tahame külastajatele pakkuda, ja õpime rääkima oma lugusid.

Seekord otsib peremäng ka peresid, kes oleks nõus mängupäeva õhtul külalisi võõrustama.                                                                                                                            Sobid külalispereks, kui sulle teeb rõõmu külaliste vastuvõtmine oma perre (mängupäevadel alates 18.00), et koos midagi huvitavat teha - kodused toimetused,
jalutuskäigud, jutuajamised jne. Vastuvõtutasu on sinu enda kujundada.
Ka külalisperedele korraldame ühise info- ja koolituspäeva, kus käime läbi erinevaid teemasid: oma tegevuse planeerimine, tutvustamine, lugude rääkimine jne.

Sellel aastal on igal kihelkonnal oma mängupäev.
14. juuni - Halliste kihelkond (piirkonnajuht Anneli Pälsing )
27. juuni - Tarvastu kihelkond (piirkonnajuht Aili Anderson)
4. juuli - Helme kihelkond (piirkonnajuht Ilona Tiigi)
21. august - Karksi kihelkond (piirkonnajuht Anneli Anijärv)
5. september- Paistu kihelkond (piirkonnajuht Külli Allikvee)


Rohkem infot leiad Mulgimaa Peremängu FB lehelt.

Peakorraldaja: Jaanika Toome
Viljandimaa Arenduskeskus
Kodanikeühenduste konsultant
Tel 5788 0245 ja 433 0446
jaanika.toome@viljandimaa.ee

Mulgimaa on stendiga esindatud Riias messil Balttour 31.01.-02.02.20 ja Tourest messil Tallinnas 7.02.-9.02.20.

27. rahvusvaheline turismimess Balttour toimub 31.01.-02.02.2020 Riias rahvusvahelises Kipsala messikeskuses. Messil on esindatud järgmised Mulgimaa tooted: Mulgi Krõpsud, Mulgi Pruulikoja õlu, Chaga Health eliksiir, Bodyfood toidupulbrid, Pajumäe Talu piimatooted.

MTÜ Mulgimaa Arenduskoja juhatus andis välja järjekordsed Mulgi märgid kohalikele ettevõtjatele. Seekord pälvisid Mulgi kvaliteedimärgi kolm ettevõtet - Mulgi vallast OÜ Morna talu ja OÜ Kirnu/Popsi köök ning Tõrvas tegutsev OÜ Chaga. 

Kuues Mulgi pidu "Mia ja sia ütenkuun" toimub Karksi pargis 30. mail 2020. Nüüd saab iga soovija Hooandja keskkonna kaudu peo läbiviimist toetada:https://www.hooandja.ee/projekt/vi-mulgi-pidu  

Raha saab annetada kuni 15. märtsini ja kogutud raha eest renditakse videotehnika ja suur ekraan, mille abil näeb publik paremini laval toimuvat. "Soovime olla nähtavad ja jäädvustada toimuvat tänastele ja ka tulevastele põlvede," ütles VI Mulgi peo projektijuht Kai Kannistu.

Pidu algab teise Mulgi söögi festivaliga, toimub suur laat ja laval pääl astuvad üles külalised Setumaalt, Võrumaalt, Kihnust. Huvilisi ootavad õpikambrid, lasteala ja palju muud põnevat.

VI Mulgi peo kontsert algab kell 14 rongkäiguga, kuhu on oodata 1500 lauljat, tantsijat ja muusikut. Peo kavva on planeeritud nii esinemised kui kollektiivide ja publiku kooslaulmised ning -tantsimised. Kohapeal on võimalik pidu toetada ostes loteriipileteid ja osaledes suures loosirattas.

Kes soovib oma kollektiivi Mulgi peole registreerida, saab teha seda siin https://forms.gle/Jfy4t9L1UvAU6KZh7 kuni 1. märtsini 2020.

 

Sündmused Mulgimaal

21
Vabariigi aastapäeva aktus Holstres
veebruar
Kell 14:27
Holstre magasiait
21
Tõrva mulgi keele ring
veebruar
Kell 16:00
Tõrva raamatukogu
21
Pidulik aktus Eesti Vabariik 102
veebruar
Kell 17:00
Uue-Kariste rahvamaja
21
Ala piirkonna elanike kohtumine Tõrva Vallavalitsuse ametnikega
veebruar
Kell 17:00
Taagepera raamatukogu
21
Tõrva mälumänguturniiri II etapp
veebruar
Kell 19:00
Tõrva gümnaasiumi saal