Tere tulemast Mulgimaale!

Parem ütessa kõrda mõõta, ku ütessa kõrda tetä!
Tahad latva ronide, akka tüvest pääle!

Mulgi Kultuuri Instituut on välja kuulutanud esimese mulgikeelsete laulude võistluse. Konkursi eesmärk on saada uusi mulgikeelseid omaloomingulisi laule, mida saab kasutada Mulgi pidudel, laste folklooripäevadel ja igasugustel omakultuuri üritustel. Samuti aitab see täiendada Mulgimaa kooride, ansamblite,
solistide ja teiste kollektiivide repertuaari mulgikeelsete lauludega.

"Uute mulgikeelsete laulude võistlusega soovime tõmmata tähelepanu mulgi keelele ning selle kasutusvõimalustele nüüdisajal, et oleks kaasaegse sisuga mulgikeelset loomingut. Ootatame erinevas žanris laule (koorilaulud, lastelaulud, temaatilised laulud jms), mis peavad olema mulgi keeles. Kui on vaja, aitame laulu sõnad mulgi keelde tõlkida või keelt korrigeerida," sõnas Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Ave Grenberg. 

 

Tänavu ilmub juba neljandat korda Rahvakultuuri Keskuse Mulgimaa pärimuskultuuri toetusmeetme abiga mulgikeelne lasteajakiri Täheke. 2020. aastal ei saa ta aga valmis  kooliaasta alguseks, nagu seni, vaid tuleb novembri alguses.

Teise mulgi söögi festivali raames kuulutab Mulgi Väiketootjate Liit välja kaks konkurssi: “Parim Mulgi toidukoht 2020” ja “Parimad Mulgi kapsad 2020”.

Sündmused Mulgimaal

02
Võrkpalliturniir Mulgi Pall
mai
Kell 00:00
Abja Spordi- ja Tervisekeskus
02
Mulgi rattaralli
mai
Kell 00:00
Mulgimaa
02
Musta Kõutsi kõrtsi 15. sünnipäev
mai
Kell 19:00
Tõrva keskväljak
03
XX Mulgi rattamaraton
mai
Kell 00:00
Mulgimaa
09
Taidlejate kevadpidu
mai
Kell 00:00
Karksi-Nuia kultuurikeskus
09
Mulgi rahvarõivaste töötuba Viljandis - arhailine tikand
mai
Kell 10:30
Viljandi linnaraamatukogu